4 Mart 2010 Perşembe

NİNE


26 şubat'ta vizyona giren filmi sizlerle paylaşamak istedim NİNE fragmanıyla beni büyüleyen ve beni izle diye bağıran bu filmi kaçırmam imkansızdı.Görsel zenginliğe sahip müzikal film.
Bir yönetmenin karmaşık iş ve özel yaşantısını konu alan bu film Guido Contini (Daniel Day-Lewis) ve onun hayatındaki kadınları konu almakta artık yaşalanan Guido sanatını yeteneğini kaybettiği entişesine kabılır. Unutulmaz filmlere imza atan yönetmen son filmleriyle başarı grafiği düşmüştür. Yeni filmi ITALIAN için hiç bir şey yazamaz bu evrede hayatındaki kadınlardan yardım istemektedir.Karısı Luisa (Marion Cotillard),metresi Carla (Penelope Cruz), ilham kaynağı Claudia (Nicole Kidman), yapımcısı, sırdaşı ve kıyafet tasarımcısı Lilliane (Judi Dench), Amerikalı bir gazeteci Stephanie (Kate Hudson), çocukluğundan bir fahişe Saraghina (Stacy Ferguson) ve annesi (Sophia Loren), arasındaki dengeyi sağlamak düşündüğü kadar kolay olmayacaktır.

Yönetmen koltuğunda Rob Marshall oturmakta senaryo Federico Fellini,ve Michael Tolkin tarafından  Ennio Flaiano filminde  esinlenilerek yineden kaleme alındı.Romantik müzikalin müzikleri Maury Yeston yapılımıştır.


Sahne ve danslar beni büyüledi.Çok nadir müzikal filmler çekilmekte sahne dekorlar özellikle kostümler aklınıza kazınıcak.Filmin konusundan çok etkiliyci sahne showları ve müziklerine odaklanıcaksınız.Tekrar yorumlanan müzikalin iyi oyuncu kadrosuyla sizleri kendine büyüleyecek.


Filmin Los Angelens galası Leicester Square'de yapıldı.Galada kıyafet seçimlerini fazlaca sağde bulduğum güzellerin bu film için daha görkemli giyinmelerini bekliyordum açıkcası

Londra galasında zevkli tercihler yapan Penelope ve Kate kıyafetleri çok şıktı. Kate vücuduna elganslık katan beyazlar içinde Atelier Versace imzalı kıyafeti mükemmel gözüküyor.Newyork galasında oyuncular güzelliklerine kıyafetleriyle güzellik katmış doğru şeçimlerle muhteşemler hepsi Marion Cotillard, Christian Dior beyaz elbisesiyle kuğu gibi Penelope, tek omuz modasına uyarak kırmızı Chanel tercih etmiş.Fergie'de Marion gibi beyaz tercihi çok hoş Marchesa tasarımı elbisesiyle,Nicole Kidman’ın çiçeklerle süslü straples Prada elbisesiyle sade ve şık görünüyor. Kate Hudson da tercihi ise Chanel olmuş

NİNE görülmeye değer dans showlarını ve müziklerini izlemekten dinlemekten sıkılmıycaksınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder