13 Eylül 2011 Salı

ISTANBUL FASHION WEEK BEST SHOWSDeniz Kaprol ilk defilesinde erkek modellere taktığı büyük formda ki takı koleksiyonu ile bizleri şaşırtacağının sinyallerini vermişti. Bu sezon" Şato" teması ile daha fantastik bir koleksiyonla karşımızda  kısa film ile başlayan show şatonun içindeki esir ruhların bedene çıkma halleri takının vücudun parçası olduğunu vurgulamak. Vücudumuzun iç organları ve kemiklerini 3boyutlu hale getirerek oluşturduğu koleksiyonu gerçekten sıradışı olmuş. Şato 12 odalı bir mekan her oda kişinin krallığını temsil ediyor. Baş model Umut Eker yer aldığı showda esir beden defile sonuna kadar şatoda uyuyor. Defile sonunda uyanarak ruhunu kurtarışını anlattı. Bizlere tasarımcı IFW defileleri içinde en iyi show ve koleksiyonlardan biriydi.Karma 2 de yer alan genç tasarımcı Şafak Tokur IFW en akılda kalan ismi oldu. Diyebilirim "Selam" koleksiyonu semazenler esin kaynağı olunca her parça bizlere mesajlar verdi. Fonda ney sesleri ile salınan modeller bizleri başka dünyalara götürdü. Formalarını değiştirerek oluşturduğu takımlar, bağdaş kurmuş gömlek kolları evet en dikkat çekici parça yüzü olmayan model oldu. Baş kısmını siyah ile örten tasarımcının bundan sonraki işlerini merak etmiyor değilim. 
Hatice Gökçe Cennetten "Gilman" ları indirdi. Geçen IFW de yer almayan tasarımcı bu sezon ilkbahar/yaz koleksiyonu ile gözlerimizi şenlendirdi. Cennetin erkek hurilerinden ilham alan Gökçe bu sezon gelinliklerle de karşımızda origami sanatını koleksiyonlarında kullanmış. Katlama sanatını gelinliklere uyarlaması çok güzel bir ayrıntı. Bembeyaz koleksiyon Swarovski Elements ile süslenmiş. Baş aksesuarları en dikkat çekici parça sade kesimli ceket ve gömlekler,Şefaf parçalar koleksiyonda en  beğendiklerim.IFW son günü defilelerinden Tuvana Büyükçınar defilesi benim için en şaşırtıcı defile oldu. Beklenmedik bir stil ve koleksiyon ile "Şeker İlavesiz" sezon trendlerine göz kırpıyor. Maskülen aksesuarları, feminen parçalarla birleştiren Tuvanam, bu koleksiyonun hakkını vermiş. Ağırlıklı gömlek kullanılan koleksiyonda dikkat çeken eğlenceli desenler ve metal yaka,papyonlar oldu. Yenilenmiş Tuvana'mı ben çok sevdim.


2 yorum:

  1. Bencede Tuvanam süper ayrıca Şafak Tokuruda beğendim

    YanıtlaSil
  2. Tuvanam hep aynı tuvanamdır diye İFW sonrası oturupta bakmadım bile açıkçası, ilk defa sende gördüm ve Bayıldıımm! Her parçayı istiyoruum

    YanıtlaSil