30 Eylül 2011 Cuma

LONDON FASHION WEEK SPRING 2011

David Koma bu bahar koleksiyonun her parçasının gardolabıma girmesini istiyorum deseni kullanışı transparanın sıradanlıktan çıkışı,etek kesimleri, deri püskül detayı hepsi bir arada enfes görüntüler sergiliyor. Kızılderileleri andıran bir parçalar look hakim tranparan üzerine işlenmiş desenler vücutta dövme varmış havası sergiliyor. İki renk modası pantolonlarla hayatımıza giriş yaptı. David bu modayı bedeni ikiye bölerek sunmuş siyah, mavi uyumuna bayıldım. Londra moda haftasının en iyilerindenÖrgü yaz sezonun en favori trendiydi. Bahar sezonunda da bırakmayacak gibi bizi Mark Fast koleksiyonu tamamı örgü modeller, ilmeklerin gücü iyi kullanıldığında sizi kendine aşık eder. Jane Birkin'nin muhteşem vücudunu saran örgü elbisesini hatırlayın. Bu etkiyi üstünüzde düşünün Mark ilmeklerle ürettiği her koleksiyon ilham verici, püskül detayına fazlaca yer vermiş. Bohemlikten çıkan daha parizyen tasarımlar görüyoruz. Gündüzden geceye her ana uyum sağlayacak kadar şık parçalar tasarlayan Mark, bu işin hakkını veriyor.


Giles koleksiyonu show tadında podyum değil sanki maskeli balo. Couture tadında ki parçalar. Maskülen,seksi,romantik,elegan her şekle giriyor. Derilere lazer ile işlenen desenler favori parçalarım. Kuğu desenli elbiseler, tüyle zenginleştirilmiş. Tranparan Giles'ede ilham kaynağı olmuş Japon Geyşalarını andıran iki parça finali yapıyor.

 Fashion Frince yarışması 3 finalisti içinden sıyrılan Fyodar Potgorny ve Golan Frydman ikilisi dikkatimi çeken koleksiyonlarını sizlerle paylaşmak istedim. Alexander Mcqueen ile çalışma fırsatına erişen bu ikilinin koleksiyonunda onun dokunuşlarını hissetmek kaçınılmaz.Karanlık ruh hali ve deneysel parçalar siyah beyaz ağırlıklı koleksiyona renk katması için sarı eklenmiş. Değişen kol detayları ile bu show dikkat çekici 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder