24 Ocak 2011 Pazartesi

BEYAZ PERDE - KAĞIT FİLMİ


Saçma bir kanuna kör bir inatla uygulayan  kör bir küçük memur.Bu saçma kanun karşısında ilk defa tevekkülle boyun eğmeyen bir genç adam.
Kanun zedelerin, yanlış kanunlar karşısında hakkını kim koruyacak14 Ocakta vizyona giren Kağıt film verdiği mesaj ve hikayesi ile günümüz yasaklarına, kanunlara göndermeler yapıyor. 

Her yasak kendi isyancısını doğurur. Alt metniyle çıkan film bir devrim hikayesi. Babası onu eczacılık okuyor sana Emrah (Öner Erkan) aslında içindeki film aşkı sosyal içerikli bir film yapmayı ister. Tek engeli devlettir. Bu sorunu aşamayan, Emrahın güzel giden hayatı alt üst olur. İp yaydan kopmuştur. Artık devlet memuru Müzeyyene (Asuman Dabak) savaş açmıştır. Ona yasaların masum olmadığını gösterir.Kanunun insanlardan daha önemli olmadığını, insanlar için bir araç olduğunu gösterir.Güçlü oyuncu kadrosu ile senaryo ve yönetmen Sinan Çetin. Başarılı film Kağıt Nedensiz ölen insanların, saçma sapan kanun uygulamalarının aslında suçu yarattığını kanıtlamaya çalışan film. Bu mesajı çok iyi veriyor. Bir kağıdın bir insanı, bir aileyi yerle bir etmemesi gerektiğini anlamamızı istiyor.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder